Töökeskkond, kus kõik on võrdsed

”Ei ole tunnet, et Andres on ülemus ning kõik teised on alluvad. Pigem oleme kõik üks tervik.” Nende sõnadega iseloomustab Natalja, Geospatiali juhi Andres Kärki suhtumist meeskonda. Natalja töötab ettevõttes juba aastast 2010. Esialgu sai vajaduspõhiselt tegeletud erinevate tööülesannetega, praeguseks tegutseb naine aga maalepingute projektijuhina. Natalja sattus Geospatiali paljuski juhuste kokkulangevuse tõttu. Kandideerides tööle ühte teise ettevõttesse, sai ta üllatuslikul kombel kõne tööpakkumisega hoopis Geospatialist ning võttis selle pikemalt mõtlemata vastu. Natalja hindab enim võimalust teha kaugtööd ning planeerida oma aega ise. Ettevõtte juht Andres on selleks soodsa keskkonna loonud. 

 

Ka Maila, andmehalduse insener, nõustub eelpool tooduga. Tema jaoks on tööaja paindlikkus samuti üks olulisemaid väärtusi, mida ettevõtte pakub. Maila liitus tiimiga 2019. aasta kevadel, kui geoinfosüsteemide projektijuht Raul talle helistas ning tööpakkumise tegi. Raul ning Maila olid varasemalt kokku puutunud juba aastate eest, olles olnud kolleegid teises ettevõttes ning väisates Geodeetide Ühingu üritusi. Maila jaoks on olulisel kohal ka Geospatiali mõnus seltskond. Tiimis ei ole pingeid ning kõik töötavad ühise eesmärgi ja lahenduste nimel. ”Ei otsita süüdlast, vaid lahendusi,” kirjeldab ta Geospatiali kokkuhoidvat meeskonda. 

 

Hellar on 25 aastase kogemusega sideprojekteerija. Praegusel hetkel töötab ta Geospatialis sidevõrkude projekteerijana. Mehel on muuhulgas varasem koostöökogemus nii Andrese kui Rauliga. Peale viimasest töökohast lahkumist, aastal 2018, ei olnudki plaane palgatööle naaseda. Ka vanus oli sealmaal, et pensionipõlv oli lähenemas. See kõik muutus peale Rauli kõnet seoses tööpakkumisega. Hellar ei kõhelnud hetkekski– ees ootas mõnus seltskond ja tuttav töö. Sidevõrkude projekteerimine lisanduski Geospatiali teenuste nimekirja just siis, kui Hellar tiimiga liitus. Hellar hindabki Geospatiali väikses kollektiivis töötamise juures enim positiivset ja toetavat õhkkonda, kus kõik on paindlik ja uute lahenduste leidmisele orienteeritud.

 

Katrin suundus ettevõttesse tööle aastal 2010, ametilt on ta juhtiv arendusspetsialist. Kogemust on naisel omajagu, ise kirjeldab ta end kui Hunt Kriimsilma. Tehtud on nii mõndagi ning palju on veel teha. Katrinit köidab töö juures võimalus panustada erinevatesse põnevatesse arendustöödesse. Sarnaselt kõigi teiste Geospatiali meeskonna liikmetega, väärtustab ka tema tugevalt ühtehoidvat tiimi ning kuna kollektiiv koosneb väga erinevas vanuses liikmetest, siis ka see avardab maailmapilti.

 

Rauli võib pidada liimiks, mis on suure osa meeskonnast kokku toonud. Rauli kutsus Geospatialisse tööle 2015. aastal ettevõtte juht Andres Kärk. Märkimisväärne on aga see, et Andres oli ka Rauli diplomitöö juhendaja juba kooli ajal. Raul on hariduselt geodeet ning praegu peab geoinfosüsteemide projektijuhi ametit. Mehe sõnul ei ole ta ettevõttes töötamise ajal näinud veel ühtegi igavat päeva. Viimase viie aasta jooksul on iga aasta tulnud midagi uut ära õppida ja just see Rauli paelubki. Meeskonna kohta jagub samuti vaid häid sõnu. “Siin ei ole ühtegi juhuslikku inimest. Kõik on siin seetõttu, et nad on mingitpidi seotud inimestega, kes siin enne töötasid,” võtab Raul Geospatialis meeskonnana tegutsejate lood kokku.

 

Ettevõttes nii õppimise, kui ka arenguvõimalustest juba puudust ei tule. Selja taga seisab toetav meeskond ja usaldav juht. Geospatialis väärtustatakse kogemusi ning know how-d, sõltumata vanusest, samuti on hoitud iga meeskonnaliige. Meeleldi veedetakse koos aega ka väljaspool tööd. Mõnel korral aastas toimuvad ka ühisüritused. Nii on kollektiiviga käidud curlingut mängimas, õhtust söömas ja ka lihtsalt tehtud väljasõite, et linnakärast eemale saada. ”Kõik mõistavad nalja ja on ühel lainel, koos tunneme end vabalt,” lausub Raul lõpetuseks.